Jak si zvýšit svoje vibrace

listopadové děcko

Lidé jsou denně konfrontováni se současným obrazem společnosti a často slýchám názor, že jednotlivec s tímto stavem nic nezmůže, nápravu čeká ze strany vedoucích představitelů jednotlivých zemí.

Pravdou však je, že stav společnosti, který vnímáme  a který kritizujeme je  zrcadlení energie, kterou lidé dlouhodobě vyzařují, manifestují se jejich vibrace. Aby se situace zlepšila, je potřeba  navýšit vibrace společnosti, mít plán, jít do akce, vykročit za svým cílem, protože podle zákona přitažlivosti stejné přitahuje stejné. Lidé situaci rozhodně nevylepší tím, že budou sedět v lokále u piva a svorně nadávat, stěžovat si. Tento postup má evidentně opačný efekt. Je zapotřebí si tento fakt uvědomit a změnit přístup. Tady ale nemůžeme říct proč já, ať to zařídí ti druzí. Zde záleží na přístupu každého jednotlivce, jde o pochopení problému a toho, co je potřeba udělat pro zlepšení stavu. Každý jednotlivý člověk v této transformaci je velmi důležitý. Je to jako když hodíte kamínek do vody a ten způsobí vlnky, které se začnou v kruzích šířit do dálky. Kamínek je konkrétní člověk, který pochopil, že změna společnosti musí nastat odzdola, od jednotlivých lidí  a začne pracovat na tom, aby se jeho vibrace zvyšovaly. Další lidé uvidí jeho příklad i to, že se mu mění život k lepšímu a začnou ho následovat. I jim se tedy postupně zvýší vibrace a tímto systémem – jako vlny na vodě – se může povznést postupně celá společnost. Proto je velmi důležitý každý člověk, který působení zákona přitažlivosti pochopí a začne jej využívat jak ve svůj prospěch, tak i ve prospěch celé společnosti.

 

Jak si zvýšit svoje vibrace

Jak se dá vytušit z výše napsaného, klíčem od pomyslných dveří, vedoucích ke kvalitnějšímu životu, k životu, který budeme schopni lépe uchopit a vědomě ho zlepšit, jsou právě vibrace a umění je využívat ve svůj prospěch.

Nehledejte v tom nic složitého, jde o velmi snadnou, milou a hravou záležitost, když jsme byli malé děti, šlo nám to samo od sebe :o) Také zvířata tuto dovednost zvládají naprosto brilantně. Jen lidé, tak jak dospívali a nabírali zkušenosti, se od této schopnosti oddělili. Takže jde vlastně o to osvěžit si své původní nastavení.

Dosavadním způsobem života jsme se dostali do bodu, kde jsme právě teď, v tomto okamžiku.  Pokud bychom rádi pokračovali lépe a radostněji, je nezbytné určité zvyklosti přehodnotit a upravit. To se musí dít vědomým způsobem, čili tak, že si přesně naplánujeme, jak postupovat. Aby nám nové způsoby přešly do krve, chce to trénovat. Vycvičit mozek, aby nám místo starých, zajetých programů, začal nabízet nové, ty, které nás budou posouvat směrem, který jsme si zvolili.

Je také důležité vědět, že tak, jak se v hmotném světě dorozumíváme s ostatními lidmi pomocí řeči, v duchovním světě tuto funkci přebírá intuice a myšlenka. Intuicí rozmlouváme se svým tělem, vnímáme informace z duchovního světa, rady a pomoc od duchovních bytostí, myšlenkou vysíláme do svého okolí svá přání, myšlenka vždy předchází slovu a má v sobě vibrační náboj.

Pojďme si teď ukázat na praktickém cvičení rozdíl, mezi nízkými a vysokými vibracemi. Už víme, že jsou totožné s našimi emocemi, těmi je dokážeme bezpečně identifikovat.

Mezi nízkovibrační emoce patří např. strach, úzkost. Vybavte si ze svého života situaci, kdy jste se v takové vibraci ocitli. Nejprve si na ni musíte vzpomenout a pak se myšlenkou přesunout zpět přímo do tohoto okamžiku a procítit jej. Znovu ho prožít ve své představě. Uvědomte si, jak vám je, jak na vás tato vibrace působí, jaká je vaše nálada. Zapamatujte si to. Teď si vzpomeňte na přesně opačnou vibraci, na situaci, kdy jste prožívali radost a nadšení a proveďte totožnou akci. Přesuňte se do tohoto okamžiku a znovu jej prociťte. Zapamatujte si tuto vibraci a porovnejte, nakolik je jiná s vibrací smutku. Uvědomte si, že dokážete naprosto neomylně rozlišit, v jaké vibraci, v jaké emoci se v každý okamžik svého života nacházíte, je pouze potřeba se na tuto skutečnost zaměřit, naučit se ji sledovat podobně, jako sledujete počasí a teplotu ovzduší.

Vysoké vibrace, pozitivní emoce si vintegrujte vědomě do svého života.

Zamyslete se, jak vypadá váš každodenní život. Ten rutinní. Jak plyne? Na autopilota? Víceméně svědomitě konáte to, co je nutné, co se od vás očekává a večer si před spaním řeknete „další den za mnou, chválapánubohu…“? A čekáte na víkend, až se alespoň o trochu déle vyspíte? Takhle to má spousta lidí. Programy, fungující v jejich mozcích, je vedou ověřenými, generacemi otestovanými, bezpečnými cestami.

Zkuste inovovat. Zapojte kreativivu. Přijďte na to, jaké maličkosti by vám zpříjemnily život a zakomponujte je do běhu dne.

Uvedu pár příkladů:

Všimla jsem si, že většina spolucestujících v ranních hromadných prostředcích jen tak zírá, prázdný pohled, myšlenky odešly dopředu a už dorazily tam, kam dotyčný teprve míří. Škoda…. I já jsem takhle cestovala. Potom jsem se ale dozvídala, že to jde i jinak a vědomě jsem začala trénovat jiný pohled. Teď to mám takhle:

Jedu tramvají. Rozhlížím se kolem. Na zastávce se dívka jemně opírá o chlapce a vzhlíží k němu, jak do obrázku. Kolem nich jsou krásné vysoké vibrace lásky, umím se jich na dálku dotknout a musím se usmát. Milé. Všímám si, jak se u kraje silnice z hlíny derou barevné kvítky krokusů, jsou tak statečné. Kousek dál na pruzích zeleně už je v plném květu zlatý déšť, jeho sytá žluť ještě bez zelených lístků mi přitahuje oči. Neodolám, na sekundu do něj promítnu svoje vědomí a nechám se prostoupit omamnou silou žluté barvy. Totéž o kousek dál udělám s pomocí něžně růžových květů okrasných jabloní. Paráda. Už budu vystupovat. Co si asi dnes koupím ke snídani? Fornety, jooo, mňam. Cítíte ten rozdíl? Pořádná porce dobré nálady, že?

A co v práci, ve škole a v podobných zařízeních? Opět svobodná volba. Buď mám možnost tuto dobu prožít s pocitem, že tady prostě být musím a očima postrkovat ručičky hodinek k času, kdy už můžu odejít, nebo si celý tento čas zpříjemnit vědomým vintegrováním potěšujících maličkostí. Např. kávu nepiju automaticky, ale plně ji vychutnám, uvědomím si její aroma, chuť i sílu, můžu střídat její značky a porovnávat kvalitu. V době oběda můžu střídat restaurace, nebo se se svačinou z domu jít projít do okolí, popovídat si z kolegy.

K činnosti, která mně zrovna úplně nebaví, můžu přistoupit též dvojím způsobem. Buď ji budu vykonávat s odporem a z donucení, nebo si uvědomím, co mně vede k tomu, že jsem ochotný/á se jí zabývat, jaké výhody, klady a pozitiva mi tato činnost přinese. Mějme na mysli to, že člověk nedělá nic, co by dělat nechtěl, vždycky k tomu má nějaký důvod. Ten důvod je potřeba oprášit a barevně vymalovat :o) S tímto vědomím se potom i nudné věci zvládají v pohodě.

Nový systém v prožívání dne, obohacený o okamžiky, na které se budeme těšit, je potřeba se naučit žít. Proto je dobré plánování – alespoň zpočátku, než vám vyhledávání příjemných každodenních příležitostí půjde automaticky. Já to dělám tak, že si vždycky večer, před usnutím, tedy zcela v klidu, v myšlenkách projdu uplynulý den, zhodnotím si ho a poděkuju svým andělům a všem duchovním průvodcům za to, že mi ho pomáhali prožít právě tak, jak uplynul. Zároveň je poprosím o asistenci na další den. Podle mě je vždycky potěšující vědět, že vám někdo neustále fandí.

Pak si v kostce naplánuju, jak by měl další den vypadat, v mysli se dotknu jednak povinností, ale i těch zpestřujících okamžiků a pár si jich naplánuju. Podívám se na další den jako na celek a začnu se na něj těšit. Prostě se rozhodnu, že se těším a přidám k tomu i vibraci, prožiju si moment těšení na další den. Tímto se vlastně naprogramuju a s touto vibrací usnu. Ráno se vzbudím a ve vibraci těšení pokračuju.

Proč je pro nás výhodné udržovat se vědomě ve vysokých vibracích- čili v dobré náladě? Protože stejné přitahuje stejné. Postupně, jak se budete v této disciplíně zdokonalovat, totiž zjistíte, že se vám přestávají dít mrzuté věci, je možné, že sice budete jejich svědkem, ale přestanou se vás týkat. Nedosáhnou na vás. Mrzuté záležitosti totiž mají nízké vibrace a ty vy už mít nebudete. Zákon přitažlivosti. Právě začal pracovat ve váš prospěch.

Možná někdo z vás podotkne, že udržet se celý den ve vysokých vibracích je utopie, žijeme ve společnosti ostatních lidí, procházíme vztahy, proudí k nám různé zprávy, jsme svědky mnoha událostí, všechny tyto okolnosti nás mohou ze sedla vysokých vibrací sundat. Je jisté, že to tak je. My už ale v této chvíli máme obrovskou výhodu. VÍME, že umíme kvalitu vibrací pomocí emocí rozpoznat a také si umíme vibrace vědomě navýšit. Takže když nás někdo pořádně naštve, uvědomujeme si, že jsme v nízkých vibracích. Trochu si je užijeme, odventilujeme se a pak, až nás to omrzí, umíme si zlepšit náladu pomocí nějaké krásné vysokovibrační myšlenky. Každý živý tvor na Zemi má právo svobodné volby. Toto právo říká, že je pouze na výběru každého z nás, jaký život chce žít. Mít dobrou náladu, nebo být naštvaní, vybírat si příjemné myšlenky místo těch nepříjemných, poslouchat přínosné informace, místo těch neprospěšných, posunout se z místa, na kterém stojíme dál, nebo zůstat stát, o tom všem si rozhodujeme sami. Je to jako se sklenicí. Někteří ji budou vidět poloplnou, jiní poloprázdnou. Rozhodněme se pro první variantu, proč dobrovolně setrvávat v nízkých vibracích! Vnímáte to? Rozumíte tomu? Je to jako s vypínačem – rozsviť se do vysokých vibrací, nebo se ponoř do tmy, klik-klak, je to svobodné rozhodnutí bez ohledu na vnější okolnosti, vnější okolnosti jsou výmluva. V každé životní situaci se dá najít pozitivní náboj, jde jen o to, kdo ho hledá. Rozhodnutí = myšlenka. Myšlenka = vibrace. Vibrace = zákon přitažlivosti. Člověk nedělá nic, co by dělat nechtěl.

Radoslava LOUCKÁ
Přináším světlo a barvu do každodenní reality vašich světů. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book zdarma

    Jsou věci, které "RETRO" nikdy nebudou...

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky