Osobní rozvoj

knihovna_mystika_wNedávno jsem absolvovala dvouměsíční on-line kurz „Podnikání z pláže“ od Stáni Mrázkové, která je expertkou v on-line marketingovém podnikání.

Ve svém životě jsem ještě nic nedělala s takovým nadšením a radostí, jako tento kurz. Těšila jsem se na každý nový den, až mi do mejlové schránky padnou další úkoly k probádání a realizaci.  Co způsobilo moje nadšení? Především precizní zpracování každého kroku, za kterým bylo cítit konkrétního člověka. Člověka, kterému opravdu záleží na tom, abychom my, žáci, pochopili a uměli samostatně provést jednotlivé kroky, ale také to, aby nás to bavilo, abychom se cítili opečovávaní a abychom byli dostatečně motivováni dál, do samostatných kroků po ukončení kurzu, ve kterých nás už nikdo povzbudivým slovem a radou provázet nebude.  Myslím, že tento kurz nasadil českým tvůrcům on-line kurzů převysokou laťku, kterou nebude jen tak snadné překonat… :o)

Kurz Podnikání z pláže má i svoji fanpage stránku na facebooku, kde jsem měla možnost setkávat se s ostatními spolužáky a nahlížet do jejich témat, která zpracovávají. Byla jsem okouzlena ohromným množstvím nápadů a kreativitou mých spolužáků. Znovu jsem se přesvědčila o tom, jak úžasný, mírumilovný, intuitivní, přemýšlivý a šikovný národ my Češi a Slováci jsme.

Mezi zpracovávanými tématy se často objevovalo téma osobního rozvoje.  Vzhledem k tomu, že i já se tímto oborem řadu let zabývám, říkala jsem si: „No páni, to nás na tom internetu tímto tempem bude za chvíli převaha“ a hned mi do mysli naskočily  všechny ty poznámky a výroky o tom, jak se z osobním rozvojem roztrhl pytel a všichni by chtěli druhé koučovat. Chvíli jsem si nebyla jistá, jestli mám z tohoto zjištění spíš radost, nebo se spíš cítím rozpačitě a  položila jsem si otázku: Je to ku prospěchu věci, že je najednou tolik autorů publikujících na téma osobního rozvoje? Abych to specifikovala – otázku jsem položila prostřednictvím svého napojení do duchovní sféry mým duchovním pomocníkům a zde je odpověď, co mi přišla :

„Tento vývoj je naprosto skvělý a je nesmírně žádoucí. Je vidět, že lidé se začali zabývat sebezdokonalováním, objevili zdroje k informacím, informace převedli do svého života a začali tento Jiný život žít.  Cítí, že je to ku jejich prospěchu, cítí, že jsou spokojenější, šťastnější a ví, jak tohoto stavu dosáhli. Všichni tito lidé už vědí, že podobně, jako si zlepšili život oni, mohou si jej zlepšit i ostatní. To je vede k tomu, aby se o svoje zkušenosti podělili. Už se nebojí jako kdysi, že budou za blázny, a tyto svoje zkušenosti rozesílají do světa různými způsoby. Je dobře, že takových lidí je čím dál víc, protože je vidět, že sebezdokonalování prostřednictvím osobního rozvoje je člověku prospěšné. Každý autor v oblasti osobního rozvoje svoje zkušenosti sdílí jinak, jinými slovy, má svůj osobní příběh a osloví jinou skupinu lidí, kteří zatím k osobnímu rozvoji cestu hledají.  Každý leader v oblasti osobního rozvoje je vlastně světlonošem, který osvětluje cestu další skupině stejně naladěných lidí“.

Já za tuto odpověď děkuji a velmi si jí cením. Tato odpověď totiž úplně mění úhel pohledu na danou problematiku, posunuje myšlení o kus dál tím pozitivním, prospěšným směrem. Cítíte to také tak vy, kolegové z oblasti osobního rozvoje?

Tímto Vás upřímně zdravím a přeji nám, abychom pro svoje slova měli čím dál víc vnímavých posluchačů :o)))

 

Radoslava LOUCKÁ
Přináším světlo a barvu do každodenní reality vašich světů. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Stáhněte si e-book zdarma

    Jsou věci, které "RETRO" nikdy nebudou...

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky